Sayımız Arttıkça

Sayımız arttıkça güçleneceğiz

Herhangi bir araziyi kapsamayan, ortak olan, toprağa yatırım yapmadan zenginleşen, dijital marketleri, dijital iletişim araçları ve yatırımları olan, para kazandıkça güçlenen ve amacı barışı tesis etmek olan bir devleti herkes ister. İşte bu şekilde, zamanla vatandaş sayısı arttıkça sermayesi ve de etkisi devasa oranlarda büyüyecek bu devletin, onun için de yaptırım gücü artacak. Yeri geldiğinde savaş açmak isteyen ülkelere bildirge yayınlayacak, yaptırımlarını bu yönde kullanacak.

Örneğin şu anda Rusya’dan az sayıda kişi vatandaşlık başvurusunda bulundu diyelim. Beş yıl sonrasını düşünün, Birleşik Dünya Devleti’ne katılanların para da kazandıklarını düşünün, bu sayı yüzbinlere hatta milyonlara çıkacaktır. O zaman Rusya Devlet Başkan’ıyla oturup her türlü anlaşmayı yapabileceğiz. Aynı şekilde Amerika’da 3 milyon vatandaşımız veya müracaatta bulunan kişiler olduğu zaman, Amerikan hükümetiyle oturup istediğimiz anlaşmayı imzalayabileceğiz. İsterse diğer devletler onu kabul etmesin, bu devlet büyüye büyüye öyle bir noktaya gelecektir ki diğer tüm devletler onu kabul etmek zorunda kalacaktır; çünkü vatandaşlarının onayladığı her yapıyı devletler onaylamak zorundadır. Devletlerin varlık sebebi halklarıdır.

Birleşik Dünya Devleti büyüdükçe organize hareket kabiliyeti kazanabilecek niteliğe sahip olacak. Diyelim Amerika’da 3 milyon BDD vatandaşı var. Bir olay olduğunda hepsi haklarını savunmak için yürüyüş yapacak. Sonuçta bu bir dünya devleti olacağı için dünyanın her yerinden bir araya gelmiş vatandaşı olacak. Diyelim Filistinli 500 bin vatandaşı var; İsrail ya da başka bir ülke BDD vatandaşı olan Filistinli bir ferde zarar verdiğinde Birleşmiş Milletler’e başvurmayacağız. Bunun yerine kendi inisiyatifimizle uluslararası arenada her türlü yaptırımı uygulayacak ve bütün vatandaşlarımızı harekete geçirerek o vatandaşımızın hakkını koruyacağız. Ya da diyelim İngiltere BDD’nin Afrika’daki vatandaşlarına karşı bir uygulama yaptı. Bir bildiri yayınlayacağız mesela ve bir anda dünyanın her yerinde eşzamanlı protestolar başlayacak. Çok aktif bir şeyden bahsediyoruz burada, diğerleri gibi masa etrafında toplanılan, herkesin birbirinin cebine baktığı ve hiçbir sonucun çıkmadığı bir yapıdan değil; bizzat vatandaşların gelip müdahale edeceği bir yapıdan. Bu sayede hiçbir devlet BDD vatandaşlarına dilediği gibi zulüm edip haksızlık edemeyecek.

Vatandaş Olun !
//]]>