Adalet Sistemi

Adalet sistemi

Dileyen herkes bu devletin vatandaşı olabilecek. Nitekim teröristliğinden vazgeçtiği andan itibaren bir terörist bile BDD vatandaşlığına kabul edilebilecek. Ama o devletin kurallarının dışına çıktığı andan itibaren, mesela BDD vatandaşı olup da herhangi bir terör eylemine karıştığı andan itibaren vatandaşlıktan çıkartılacak ve bir daha Birleşik Dünya Devleti’ndeki hiçbir hakkından faydalanamayacak.

Birleşik Dünya Devleti’nde kimsenin dil, din, ırk, mezhep veya siyasi görüş gibi konuları bir örgütlenme, çatışma veya kutuplaştırma aracı olarak kullanmasına izin verilmeyecek. Kim bu yapının içerisinde barışa, kardeşliğe, dayanışma ve huzura aykırı hareket eder, insanların haklarını çiğner, doğaya ve gezegene zarar verici faaliyetlerde bulunursa, suçunun durumuna göre belirli bir süre BDD vatandaşlığından uzaklaştırılacak, ayrıldığı süreç içerisinde de hiçbir zaman o sistem içerisine giremeyecektir.

Aynı şey insanlığa, kadına, masumiyete, hayvanlara ve doğaya karşı işlenen bütün ağır suçlar için de geçerli olacak. Böyle bir durumda, suçun failleri, suçlarının ağırlığına göre 1 ila 20 yıl arasında vatandaşlıktan men edilecek ve bu süreç içerisinde Birleşik Dünya Devleti’ndeki bütün haklarından mahrum olacaktır.

Öte yandan, diyelim sistemde birinin hırsızlık yaptığı tespit edildi. Hırsızlık yaptığı malın değerinin iki katı hırsızlık yapan kişinin Birleşik Dünya Devleti’ndeki gelirinden kesilecek. Aynı şey dolandırıcılık suçları için de geçerli olacak.

Dolayısıyla bu devlette suç işlenemeyecek. Buna karşılık hapis cezası ve dolayısıyla hapishaneler de olmayacak. Sadece biri suç işlediği zaman Birleşik Dünya Devleti’ndeki bütün olanaklardan yoksun kalacak ki bu da ciddi manada caydırıcı bir unsur olacak.

 

Vatandaş Olun !
//]]>